Butikbira.com Müşterilerine Karşı Son Derece Saygısız! Hasan Alper Şirin şikayeti hakkında kamuoyu açıklaması

Nisan 21, 2019

Şikayet Özeti: Butik Bira Facebook Grubu'ndan çıkarıldığı için müşteri Hasan Alper Şirin şikayette bulunmuştur.

Şirketimizin Yanıtı: Şikayetin incelenmesi sonucunda, Hasan Alper Şirin'in Grup kurallarına uygun olmayan birden fazla paylaşımda bulunduğu, bu paylaşımların birçoğunun yöneticiler tarafından kaldırılmak durumunda kalındığı saptanmıştır. Tekrar eden ve grup kurallarına uymayan paylaşımları nedeniyle Hasan Alper Şirin'in grup üyeliği sonlandırılmıştır.

Butik Bira Facebook Grubu, üyelerinin evde bira yapımı ve bira kültürü konusunda bilgi alışverişi yapabilmeleri için kurulmuş bir gruptur. Gönderilerin yayınlanması ve grup üyeliğinin devamı, grup yöneticilerinin belirlediği kurallar ve standartlar çerçevesinde gerçekleşmektedir. Bu kural ve standartların tekrarlı ve ısrarlı biçimde ihlali gönderilerin kaldırılması ve grup üyeliğinin sonlandırılması gibi yaptırımlarla sonuçlanabilmektedir.

Aşağıda alıntılanan şikayet metninde, Hasan Alper Şirin'in, gruptan çıkarılmasına ilişkin bir şikayetin ötesinde, Butik Bira'ya, grup ve şirket yöneticilerine zarar verme amacıyla ticari itibar zedeleme, haberleşmenin gizliliğini ihlal, şahsi itibar zedeleme, ve kişilik haklarına saldırı dahil olmak üzere birden fazla suçu işlediği tespit edilmiştir. Şirketimizin işlenen bu suçlara karşı tüm yasal haklarını saklı tuttuğu ve bu hakları yargıya taşıyacağı belirtilmektedir.

Açıklamamız, kamuoyu açıklaması ve suç duyurusu niteliğinde olduğu için Hasan Alper Şirin'e ilişkin isim ve ve kamuya açık platformlardan edinilen diğer detaylar kamuoyu ile paylaşılmıştır.

Şikayet Metni (Sikayetvar.com sitesinden alınmıştır): Evde bira yapma merağım üzerime araştırmalarım sonucu internet üzerinden butikbira.com ile tanışarak ticaret yapmaya başladım. Aynı zamanda sitenin Facebook grubuna da üyeydim. Grubun yöneticilerinden E** Y**** isimli şahsın keyfiyetine göre istediği, beğendiği onların reklamını yapan iletileri onaylayıp, minimum düzeyde bile eleştirel olan iletileri onaylamaması üzerine benim bu duruma itirazım sonucu beni gruptan atarak bir de yasaklı duruma getirdi. İletilerimde ne bir hakaret ne de genel ahlaka uygunsuz bir ifade vardı. Açıkçası onları da eleştiren bir husus yoktu. Ama Sayın Y*** her nedense uygun görmediği için önce benim tüm iletilerimi onaylamamaya başladı, sonrasında kendisi ile iletişime geçerek bu yaptığının uygunsuz bir şey olduğunu, oranın herkese açık bir bilgi paylaşım platformu olduğunu, hakaret ve genel ahlaka uygunsuz iletiler dışında keyfiyetle sansür uygulayamayacağını belirtmem üzerine, beni gruptan atarak üstüne üstlük bir de yasaklı duruma getirdi. Bunun üzerine konuyu firma sahibi T**** Ö******e'ye ilettim. O da hiç oralı bile olmadı. Sikayetvar.com üzerinde araştırdığımda da daha birçok üyeye aynı davranışları gösterdiklerini, yeni yetme teenage gibi kapris ve egolarla şirket yönettiklerini daha doğrusu yönetmeye çalıştıklarını gördüm. Kesinlikle müşterilerine iyi hizmet vermeyi amaç edinmeyen, bizlerin üzerinden kazanç sağlamayı zerre kadar hak etmeyen, daha önce de belirttiğim gibi teenage mantığı ile şirket yönetmeye çalışan, çocuksu kapris ve egolarla sistem yönetmeye çalışan birkaç yeni yetmeden başka bir şey olmadıklarını görmüş olduk. Daha önce tavsiye ederek üye yaptırdığım tüm arkadaşlarımdan da üyeliklerini iptal etmelerini ve bu firma ile ticaret yapmamalarını rica ettim.

MüşteriHasan Alper Şirin (Delta Laboratuvar Sist. Tezg. San. Tic. Şti.), Hasan Alper Şirin, Hasan Alper Şirin

Hasan Alper Şirin