1000 TL üzeri alışverişlerinizde ücretsiz kargo!

0

Sepetiniz Boş

Nisan 08, 2022

Hızlı Başlangıç

Evde bira yapmanın en kolay yolu bira kiti kullanmaktır. Bira yapabilmek için bizden temin etmeniz gereken sadece tek bir ürün var:

Bu ürünle beraber gelen bira yapım kılavuzundaki tarifi adım adım uygulayarak çok kolay biçimde kendi biranızı yapabilirsiniz.

Evde Bira Yapımı Başlangıç Seti - Butik Bira

 

 

Bira Nasıl Yapılır? 

Soru - Cevap

Bira kitinin içinde ne var?

Bira kitinin içinde sıvı malt özü var. Malt özü, fabrikada bira maltının, yani arpanın, önce haşlanıp sonra kaynatılmasıyla elde edilen pekmez gibi yoğun kıvamda tatlı bir sıvıdır. Fabrikadaki kaynatma sırasında içine katılan şerbetçi otu, malt özüne biraya has bir acılık kazandırır. Kitin içinde buna ek, ayrı olarak paketlenmiş bira mayası var.

Yaptığım biranın tadı nasıl olacak?

Yaptığınız biranın tadı piyasada satılan biralardan çok daha iyi olacak. Bunu garanti ediyoruz. Tadın nasıl olduğu bizden değil, kendi birasını yapmış ve fazlasıyla memnun olan gerçek müşterilerimizden dinlemek isterseniz Butik Biracılar'ıFacebook Grubumuzu, Forumumuzu veya Instagram hesabımızı inceleyebilirsiniz.

Yaptığım biranın alkol oranı nedir?

Evde yapacağınız biranın alkol oranı yaklaşık %5 olur. Yapım sırasında daha fazla şeker veya malt özü kullanarak isterseniz alkol miktarını arttırabilir ve damak tadınıza en uygun birayı yapabilirsiniz.

Bir kitten kaç şişe bira çıkıyor?

Bir bira kitiyle 46 şişe (23 litre) bira yapabilirsiniz.

Gönderdikleriniz dışında temin etmem gereken birşeyler var mı?

Gönderdiklerimiz dışında bira yapabilmek için 1 kg toz şeker, 1 damacana su, 1 kg küp şeker ve 46 adet boş bira şişesine ihtiyacınız var. Kendi içtiğiniz bira şişelerini biriktirebilir veya biraya özel Kaiser cam şişelerimizi kullanabilirsiniz.

Her bira yapımında başlangıç seti almam gerekiyor mu?

Hayır, başlangıç setini (alet ve ekipmanları) sadece 1 kere alıyorsunuz. İkinci ve daha sonraki bira yapımlarında sadece bira kiti yani malt özü almanız yeterli.

Bira kitlerinin ve başlangıç setinin fiyatları nedir? Başlangıç maliyetim ve üretim maliyetim nedir?

Başlangıç seti 1.499,90 TL, 2. ve sonraki üretimler için kullanacağınız bira kitleri ise 379,90 TL'dir. İlk üretim için şişe başı maliyeti yaklaşık 32,6 TL, 2. ve sonraki üretimler için şişe başı maliyeti ise yaklaşık 8,3 TL'dir.

Yaptığım biradan zehirlenir miyim veya kör olur muyum?

Kesinlikle hayır. Hammaddesi üzüm suyu olan şarap ve damıtılmış içkilerden farklı olarak biranın hammaddesi olan arpa, metil alkol (zehirli alkol) oluşumuna sebep olan maddeleri içermez. Bu yüzden evde bira yapımı tamamiyle güvenlidir.

Evde bira yapımı yasal mı?

Evet, 4733 Sayılı TAPDK Kanunu'nun 8. maddesi uyarınca yılda 350 litreyi aşmamak kaydıyla evde kendi biranızı yapmanız tamamiyle yasaldır. Fakat yaptığınız birayı satamaz veya ticari amaçlarla kullanamazsınız. Bu miktar sadece kendi bireysel tüketiminiz içindir.

Sorum burada cevaplanmamış!

Yardım sayfalarımıza gözatabilir veya bizimle iletişime geçebilirsiniz.